76 63 65 6C 61 6B 2E 63 7A

Reference

Hlas domova

Sazba časopisu Hlas domova - časopis Obecního úřadu v Praskačce.

Mikroregion urbanická brázda

Webová prezentace dobrovolného svazku Mikroregion urbanická brázda ustanoveného za účelem ochrany zájmů sdružených obcí, jejich vzájemná podpora a spolupráce. Svazek je tvoří obce Dobřenice, Hvozdnice, Kratonohy, Lhota pod Libčany, Libčany, Obědovice, Osice, Osičky, Praskačka, Roudnice, Syrovátka a Urbanice.

Obec Urbanice

Prezentaci obce Urbanice na Internetu máme na starosti již od prosince 1999. Účelem stránek je poskytnutí rozličných informací občanům obce, turistům, ale i firmám místním i ostatním. Od roku 2003 je na webu dostupná služba Obecní teploměr, který měří okamžitou teplotu v naší obci a naměřené hodnoty zobrazuje na webu v různých podobách.

Zajišťujeme provoz, údržbu i pravidelné zálohování dat webu obce Urbanice. Stejně tak poskytujeme komplexní podporu pro provoz výpočetní techniky Obecního úřadu Urbanice a Místní knihovny Urbanice.

Ocenění a dosažené úspěchy

Webová prezentace obce Urbanice a její části se několikrát účastnily soutěží o nejlepší webové stránky.

Objev roku

Poprvé co se obecní prezentace dostala do užšího výběru obcí (11 obcí) v soutěži bylo v roce 2002. Z této soutěže web získal titul Tip roku 2002.

Biblioweb

V roce 2003 byl web Místní knihovny Urbanice oceněn 3. místem v kategorii knihoven do 20000 obyvatel. Přitom obec Urbanice měla v té době 315 obyvatel. V celkovém pořadí všech knihoven skončil web na 14. místě z 32 knihoven.

Zlatý erb

Nominace do závěrečného kola soutěže Zlatý erb 2003 společně s dalšími 13 obcemi.

V roce 2004 se v kategorii O nejlepší webovou stránku obce web umístil na 1. místě. Tento úspěch znamenal postup do celostátního kola.

V roce 2005 v krajském kole jsme byl web nominování do finále mezi 3 nejlepší weby Královehradeckého kraje. Jelikož v předchozím roce web zvítězil, nemohl podle pravidel vyhrát znovu.

Vizualizace solárního systému online

Online informace o stavu solárního systému. Na webu jsou poskytovány okamžité informace z teplotních čidel. Agregovaná data jsou zobrazena ve formě grafu i tabulky. (prosinec 2008)